Мінімалізм в XXI столітті
Вважається, що мінімалізм з'явився після закінчення Першої світової війни. На тлі емансипації жінки стали прагнути комфортного, елегантного і простого одягу. Сьогодні мінімалізм знову набирає обертів. Замість перевантажених відтінками і елементами образів все більше з'являються лаконічні, помірні і продумані до дрібниць моделі. На перше місце виходять практичність, якість тканин і стриманість.
Останні роки законодавцями мінімалізму вважаються скандинавські країни. Дизайнери приділяють увагу екологічності, чітклсті ліній і простоті моделей. Не відстає від них і японський дизайнер Едзі Ямамото. Правда його колекції не є чистим мінімалізмом. Це швидше суміш мінімалізму і авангарду.
Даний стиль підходить всім жінкам. Немає обмежень за віком, фігурі або статусу. Але перш ніж рішуче йти за новим гардеробом необхідно перейнятися філософією мінімалізму. Зрозуміти, що саме до нас хотіли донести жінки початоку 20 століття. Також варто розуміти, що мінімалізм не приживається зі складними зачісками, яскравим макіяжем і манікюром, яскравими аксесуарами.
Філософія мінімалізму полягає в простоті і неприхильності до речей. Жінка, яка впевнена в собі, знає чого хоче і йде в ногу з часом буде виглядати шикарно в звичайній сукні-футлярі і класичних човниках. На першому місці у такої жінки повинні бути практичність і акуратність.
У кожного стилю є основні деталі, які точно вказують на нього. Давайте розберемося як розпізнати мінімалізм.
- Однотонність. Вчіться створювати образи використовуючи тільки один колір. Якщо зовсім не виходить можна взяти другий і третій.
- Крій. У мінімалізмі все дуже просто. Чим простіше крій тим краще. Скажіть ні хитромудрим кокеткам або багатошаровим спідницям.
- Натуральність. Вибирайте базові натуральні тканини. Шовк, льон, бавовна, шерсть, шкіра.
- Кольори. Варто забути про яскраві кольори. Вибирайте натуральні спокійні відтінки. Але можете використовувати контраст чорного і білого. У класичному мінімалізмі допускається використання трьох базових кольорів: чорний, білий і сірий. Розбавляти їх допустимо пастельними кремовими відтінками. Якщо дивитися на мінімалізм сучасний, то також використовуються глибокі кольори - марсала, темно-фіолетовий, синій, винний і насичений смарагдовий.
- Тканина. Тканина повинна бути гладкою. Без букле, опуклих візерунків і переплетень.
- Силует. Крій простий, прямий або силуетний. Скажіть ні великим деталям на одязі.
- Якість. Одяг повинен бути якісним і брендовим. Бажано використання дорогих тканин високої якості.
- Кишені. Кишень і блискавок бути не повинно. Вірніше вони можуть бути, але їх не повинно бути видно.
Мінімалізм є досить стриманим стилем, тому допускаються далеко не всі аксесуари:
Однотонна сумка через плече з натуральної шкіри або рюкзак. Обидва варіанти мають прагнути до ідеальних геометричних фігур і не повинні містити обробку.
Годинники. Найпростіші годинник. Однотонний браслет, простий циферблат без каменів і візерунків.
Сонцезахисні окуляри з строгою круглою оправою.
Прикраси. Сережки або підвіска повинні бути геометричної форми. Квадрат, трикутник, коло. Також образ доповнять тонкий ланцюжок, браслет або кільце. Важливо пам'ятати, що аксесуар повинен бути один. Головна мета - підкреслити мінімалізм, а не перевантажити образ.
Ми перерахували основні правила при виборі одягу і аксесуарів в стилі мінімалізм. Не бійтеся експериментувати. А для натхнення переглянете фільми з Одрі Хепберн, фото Мірей Матьє або Жаклін Кеннеді.