Як повинен сидіти піджак?
Очевидно, що піджак один із найнеобхідніших елементів чоловічого гардеробу. У будь-який інтерпретації — класичній або більш сучасній. Піджак покращує образ за секунди. Але тільки якщо він правильно підібраний!
Основні деталі які необхідно знати про піджак:
Бортовка - це основа піджака: жорстка конструкція з щільної тканини в декілька шарів, яка дозволяє йому тримати форму. Робиться з декількох шарів льону, бавовни. Якщо є нюанси фігури, все це приховується і вибудовується правильний силует, особливо при індивідуальному пошитті.
Підкладка робиться з ковзаючого матеріалу і повинна повністю закривати всі "внутрішні" частини. Фрагмент основної тканини на внутрішній частині це подборт.
Комір виготовляється з частин. Верхня шиється з основної тканини, нижня з матеріалу на вибір модельєрів, який може бути будь-якого кольору.
Лацкан. Широкі підходять тільки якщо у чоловіка широкі риси обличчя і вузькі якщо лице схильна до худорби. Стандартний лацкан становить приблизно, 40% від ширини плечової лінії.
Є три типи лацканів:
• Прямокутні. Кут між відворотом лацкана і коміром – 70-90 градусів.
• Шалеві. Мають закруглений воріт, часто з атласу.
• Гострі. Візуально роблять вище, розширюють плечі. Особливо підходять людям з досить худим обличчям, вираженими вилицями.
На лівому лацкані можна побачити петлиці – отвір для аксесуарів (бутоньєрки, шовкових елементів). Ще один декоративний елемент піджака – листочка, яка використовується як кишеня тільки для нагрудної хустки (блокноти / ручки / гроші / сигарети класти в листочку неприпустимо)
Плечовий шов. Наявність підплічників необхідна для візуального розширення плечей, якщо ж такої потреби немає, то підійде звичайний м'який шов. Шов проходить по крайній точці плеча, і під нього не повинно бути можливості всунути фаланги пальців.
Борти. Існують однобортні, двубортні піджаки. Однобортний застібається на один ряд гудзиків, двубортний – на два.
Шліци – розрізи спинки піджака.
іджак без розрізу обтягує стегна і візуально витягує зріст. Такий варіант не є практичним в носці, (тому що мнеться і може незручно сідати), але часто використовується стилістами для створення актуальних образів.
Шліца по центру найчастіше буває в моделях стилю casual. В такому випадку форма тримається гірше. Для стилю casual це характерно: силует неформальний і розслаблений. До того ж така шліца приховує повні стегна, якщо це необхідно.
Шліци з боків часто характерні для ділових костюмів преміум-класу. Самий практичний і зручний в носінні варіант. Піджак добре тримає форму і немає складок. Головне знайти «свою» модель.
Довжина. Класика: піджак майже закриває стегна. Сучасний варіант: до середини стегна. Підбирати довжину треба відносно індивідуального смаку, особливостей фігури і зросту).
Довжина рукава. Манжет сорочки, якщо він на ґудзиках, обов'язково стирчить з-під піджака до 1,5 см.
Шліци рукавів – край рукава, де знаходяться гудзики. У наш час це декорація. Для того щоб рукав був щільно зафіксований, вставляють подкатники.